دانستنی هاکلیه در بدن انسان

هر انسانی دارای دو کلیه است که هر کدام از آنها دارای هشتصد تا یک میلیون و دویست هزار نفرون است.هر یک از این نفرون ها کار یک فیلتر دقیق را انجام میدهد.کلیه در هر ساعت حذود 30 لیتر خون را تصفیه و مواد مضر آن را دفع میکند و بقیه مواد مفید را برای جذب دوباره آماده می کند تا بدن انسان دچار سستی و ضعف و مسمومیت نشود.

یکی دیگر از مهمترین کارهای کلیه ترشح دو نوع آنزیم است: رنین و اریتروپوئتین.اگر این دو نوع آنزیم ترشح نشود و یا کم ترشح شود،انسان دچار کم خونی حاد میشود و سلول های مغز استخوان از فعالیت باز می ایستند.سلول های مادر درمغز استخوان و زمانی فعال میشوند و شروع به ساختن گلبول قرمز و پلاکت می کنند که این آنزیم حیاتی به آنها برسد.

کلیه عامل مهمی در حفظ تعادل املاح موجود در خون است و غلظت های یونی را ثابت نگاه می دارد.اگر کلیه ها کار خود را درست انجام ندهند،مواد سمی و زاید خون نیز دفع نمیشود.

مواد غذایی مفید برای کلیه:

غذاهایی که کلیه را همیشه سالم و شاداب و با طراوت نگه میدارند عبارتند از:

آب،سیب درختی،کاهو،خیار،مغز بادام خام،لیمو ترش تازه،روغن زیتون،انجیر،برگ زردآلو،جوانه گندم و عسل

میوه جاتی که نام برده شد باید به طور کامل و همراه با پوست و دانه های آن خورده شود.

   

مواد غذایی مضر برای کلیه:

چای فوق العاده برای کلیه مضر است و علت آن تحریک بیش از حد سلول های اپی تلیال کلیه و در نتیجه وادار کردن آن به کار مدام و طاقت فرسا است.

سرخ کردنی ها،ادویه جات تند،شیرینی جات قنادی،غذاهای ساندویچی و نوشیدن مایعات همراه با غذا،نوشابه،آب یخ به خصوص در زمانی که بدن عرق کرده است،ترشیجات،سرکه،نمک زیاد،غذاهای چرب و پر حجم،نان خامه ای،ماست،گوشت اردک،غذاهای خارج از منزل به ویژه غذای طبخ شده در ساندویچ فروشی ها مانند پیتزا،سوسیس،کالباس و انواع سس و مواد تند و تیز از جمله غذاهای تند برای کلیه هستند.


 

شربت اوج طاها،تقویت جنسی (کلیک کنید)

کپسول مفاصل آراپیس،غضروف ساز(کلیک کنید)

آب زرشک خالص 125 (کلیک کنید)

عرق بوقناق پاد شیراز (کلیک کنید)

عرق خار مریم پاد شیراز (کلیک کنید)

 

محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید